Skip to content

BALKON KEYFİ DÜNYASI / BLOG

Balkonunuza Renk Katacak Öneriler

Yayınlanma Tarihi: |

Gün içinde yaşadığınız stresten kaçmak istediğinizde ya da işten, okuldan eve dönüp dinlenmek istediğinizde ilk aklınıza gelen yer balkonunuz olacaktır.

Özellikle bahar ve yaz aylarında balkon keyfini yaşamayı, sevdiklerimizle balkonlarımızda hatıralar biriktirmeyi severiz.

Balkon keyfini arttırmak ve balkonumuzda daha güzel vakitler geçirmek için biraz dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyabiliriz.

Bu yazımızda sizlere balkonunuz için küçük ve yapılması kolay dekorasyon önerilerinde bulunacağız.

  • Koltuklar, Sandalyeler ve Oturma Alanları

Balkonlarınızın büyüklüğüne göre kullanımı kolay, şık ve konforlu oturma ekipmanları tercih edebilirsiniz. Geniş ve büyük balkonlarda balkonlara özel oturma gruplarını tercih edebilir, koltuk, köşe ve masa da içeren takımlara başvurabilirsiniz.

Ancak daha küçük bir balkon alanına sahipseniz keyifli bir ortam için dekoratif sandalyelere, daha az yer kaplayan koltuklara göz atabilir ve zevkinize göre güzel bir balkon ortamı yaratabilirsiniz.

  • Yastıklar ve Minderler

Balkon keyfi yaparken en çok başvurduğumuz, dinlenirken her zaman ihtiyaç duyduğumuz en önemli eşyalardan olan yastık ve minder tercihlerimizde balkonumuzun havasını tamamen değiştirebiliyor.

Seçtiğiniz oturma ekipmanlarına uygun ve aynı zamanda konforlu yastık ya da minder seçimleri sayesinde balkonunuz her zaman dinlenmeye, sohbet ortamlarına hazır olacak ve gören herkeste mutlu bir izlenim bırakacaktır.

İster gerçek ister yapay olsun bitkiler her zaman bir balkonun olmazsa olmazıdır.

Yeşil, pembe, mor, kırmızı vd. rengarenk halleriyle çiçekler balkonumuza her zaman iç açıcı, ferah bir hava katacaktır.

Balkonunuzun yine alanına uygun olacak şekilde çeşitli bitkilerle dekorasyonunuza renk katabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız oturma ekipmanları ve yastıklarla uyumlu olacak şekilde saksı seçimine özen göstermeniz daha bütün bir dekorasyon oluşturmanızı sağlayacaktır.

  • Duvar Dekorasyonu

Balkonumuzda dinlenirken, keyif yaparken bizi mental olarak etkileyecek en önemli şeylerden biri duvarlarımızın rengidir.

Duvar rengimizi belirledikten ve zevkimize göre bir renkle duvarlarımıza renk kattıktan sonra içimiz rahat şekilde dekorasyona devam edebiliriz.

Şimdi sıra duvarlarımızdan yapacağımız dekoratif işlemlere geldi. Balkon duvarlarımızda çeşitli dekoratif çiçek raflarına, minimal kitap raflarına ya da metal çerçeve ve baskı şeklinde olan dekoratif tablolara başvurabilirsiniz.

Bu sayede balkon duvarlarınız hem kullanışlı alanlara hem de görsel olarak zevkle bakacağınız alanlara dönüşmüş olacak.

  • Zemin

Balkonlarımız için hem konfor, hem de kullanım açısından en önemli dekoratif işlemlerden biri de zemin tercihimizdir. Seramik, lamine ya da laminant tercih edebilirsiniz.

Tercih edeceğiniz zemin malzemesine, rengine ve dokusuna göre balkonunuzun havası tamamen değişecektir.

Ayrıca zemin seçimi yaparken temizliğinin kolay olması ve kalitesine de özen göstermelisiniz.

  • Cam Balkon Sistemleri ya da Giyotin Sistemler

Balkonlarınızın bahar ve yaz aylarında en iyi şekilde kullanımı için cam balkon sistemlerini ya da giyotin sistemleri tercih edebilirsiniz.

Bu sayede hem ısı yalıtımı sağlamış olacaksınız hem de günün her saati balkonunuzu keyifle kullanabileceğiniz bir alana dönüştürmüş olacaksınız.

Balkonunuzun yapısına göre cam balkon sistemleri arasından tercih yapabilir ya da balkonlarınıza çok şık ve harika bir hava katacak olan giyotin sistemi tercih edebilirsiniz.

Cam Balkon yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkındaki yazımızı burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.