Skip to content

BALKON KEYFİ DÜNYASI / BLOG

Kış Bahçesi Nedir?

Yayınlanma Tarihi: |
4 mevsim boyunca doğanın ve açık havanın tadını çıkarmanıza olanak sağlayan kış bahçeleri, farklı tarz ve dekorasyon öğeleri ile evinizin bir uzantısıdır.

4 mevsim boyunca doğanın ve açık havanın tadını çıkarmanıza olanak sağlayan kış bahçeleri, farklı tarz ve dekorasyon öğeleri ile evinizin bir uzantısıdır. Son dönemlerde oldukça sık tercih edilmeye başlanan ve trend haline gelen bu yapı pergola sistemi sayesinde güneşin zararlı ışınlarından hem sizi ve ailenizi hem de bahçe mobilyalarınızı korurken, cam balkon sistemi ile de ısı yalıtımı sağlayarak hava koşulları, haşere gibi olumsuzlukların tümünden etkilenmemenize olanak tanır. Üstelik yalnızca evleriniz için değil kafe ve restoranlarınıza da uyum sağlayacak, mekânınızın kapasitesini arttıracak ve 4 mevsim kullanılabilecek bir bölmedir.

Kış bahçelerinin maliyeti hayal ettiğiniz bahçenin tasarımına göre değişiklik gösterecektir. Bahçenize yapacağınız dekorasyon, alan boyutu gibi etkenlere bağlı olarak fiyatlandırılacaktır.

Birçoğumuz kış aylarında havanın keskin soğuğundan, yaz aylarında ise havanın bunaltıcı sıcaklarından dolayı mecbur kalmadıkça dışarı çıkmıyor, doğayla iç içe olmaktan mahrum kalıyoruz. Ancak kış bahçeleri tam olarak bu sorunumuza el atıyor. Yaz aylarında bunaltıcı sıcaktan, kış aylarında ise o keskin soğuk havadan bizi koruyarak her bir mevsimin tadını doyasıya yaşamamıza olanak tanıyor. Isı yalıtımı özelliği ile kış aylarında içerideki mevcut sıcak havayı muhafaza ederken yaz aylarında da ortamın serin olmasını sağlıyor.

Kış bahçesi, yalnızca hayatınıza dokunarak, kolaylık ve konfor sağlayıp yaşam kalitenizi arttırmakla kalmıyor, sahip olduğunuz yapıya uyum sağlayarak daha modern ve estetik bir görünüme kavuşturuyor.

Kış bahçesi yıllarca kullanabileceğiniz uzun ömürlü bir sistemdir. Genellikle çok fazla bakım ve onarım gerektirmezler.