Skip to content

BALKON KEYFİ DÜNYASI / BLOG

Neden Cam Balkon Yaptırmalıyız?

Yayınlanma Tarihi: |

Balkon bir evin en özel alanıdır. Ailecek yapılan kahvaltıların, kahve eşliğinde edilen sohbetlerin merkezidir. Bazen kendini dinlemek, bazen kitap okumak için kaçılan evin en sessiz, en ferah köşesidir.

Balkonlar evlerimizin nefes alan kısmıdır. Bir balkona hayat vermek insana huzur verir. Peki, neden Cam Balkon yaptırmalıyız? Aslında birçok neden bulabiliriz ama biz hayatımızı kolaylaştıracak temel nedenlere birlikte göz atalım.

  • Dış Ortam Şartları

Bahsettiğimiz güzel vakitleri, eğer bir cam balkona sahip değilseniz 4 mevsim yaşamak biraz zor gibi duruyor. Toz, gürültü, haşere, yağmur gibi dış ortam şartları o güzel anlarımıza gölge düşürmesin diye cam balkon kullanmalıyız. Üstelik kış aylarında yaşanan olumsuz hava şartları ve soğuklarda bile ısı yalıtımı sayesinde balkonda vakit geçirmek düşüncesi bile insanın içini açıyor.  Bahsettiğimiz ısı yalıtımı evinizin sıcaklığını bile etkileyebiliyor. Dışarıdan gelen soğuk hava evinizin iç duvarına ve camlarına ulaşmadan Cam Balkon sayesinde bertaraf ediliyor.

  • Kullanım Kolaylığı ve Estetik

İlk akla gelen korku: Bu kocaman camları nasıl temizleyeceğiz? Cam balkonların açılır-kapanır sistemlere sahip olması kullanım kolaylığı ve konfor alanı sağlar. Temizlemek için uzun uğraşlar vermek zorunda kalmazsınız. Açılır kanatlar sayesinde camlarınızda detaylı temizlik yaparken zorlanmaz

buy kamagra 100mg

, ortamı havalandırmak istediğinizde; buna en kolay şekilde ulaşırsınız. Ayrıca cam balkonunuz ortamınıza farklı bir hava katacak ve yapmak istediğiniz dekorasyonlarınızı ön plana çıkaracak.

  • Güvenlik

Cam Balkonunuzda bulunan kilit sistemiyle hırsızlık gibi olumsuz durumlara karşı kendinizi güven ve huzur içinde hissedebilirsiniz. Balkonunuzda kullanılan camlar temperli ve lamine camlardır. Bu tür camlar darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Kırılma olasılıkları çok düşük olmakla beraber, kırılma gerçekleştiği durumda kırılan cam parçaları birbirini tutar. Can güvenliğiniz tehlikeye girmez.

Tüm bu temel nedenleri göz önünde bulundurduğumuzda daha keyifli, güvenli ve konforlu bir #BalkonKeyfi için cam balkon yaptırmanızı öneriyoruz.