Skip to content

BALKON KEYFİ DÜNYASI / BLOG

Neden Giyotin Cam Balkon Tercih Etmeliyiz?

Yayınlanma Tarihi: |

Giyotin Cam adıyla bilinen cam balkon sistemleri kullanıcı odaklı, ergonomik ve konforlu sistemlerdir.

Giyotin Cam adıyla bilinen cam balkon sistemleri kullanıcı odaklı, ergonomik ve konforlu sistemlerdir. Tavan yüksekliğine bağlı olarak değişiklik göstererek 2, 3 veya 4 panelden oluşur. Dikey hareketli bir sistemdir. Motorlu ve uzaktan kumandalı sistemiyle otomatik çalışarak tek tuşla ortamınızı açık veya kapalı mekâna dönüştürebilirsiniz.

Kafe, Kış Bahçesi, Otel, Ev ve benzeri alanlar ve ortamlar için tercih edilebilir. Isı ve ses yalıtımı sayesinde yaz kış kullanabileceğiniz konforlu ve güvenli sistemdir.

  • Giyotin Cam Balkonun Normal Cam Balkondan Farkları ve Avantajları Nelerdir?


Otomatik Çalışma Sistemi

Normal bir cam balkon manuel sistemle çalışır ve dikey hareketliliği bulunmadığından özellikle küçük balkonlarda içe açılan kanatları ile hareket alanınızı kısıtlayabilir ancak giyotin cam balkon sistemi dikey hareketliliğe sahiptir bu nedenle yer kaplamaz.


Kolay Temizlik

Giyotin cam balkonlar hareketli panellere sahip olması nedeniyle daha kolay temizlenir. Temizlerken yüksekte yer alan kısımlara ulaşmak için merdiven kullanmanıza veya dış cephedeki alanı temizlemek için sarkmanıza gerek kalmaz.


Ayarlanabilir Yükseklik

Hareketli panelleri ve ayarlanabilir yüksekliği ile korkuluk olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede özellikle yaşlı ve çocuklar için güvenli bir kullanım ve rahatlık sağlar. Balkon temizliği sırasında herhangi bir kazaya karşı önlem alınmış olur.


Su Sızdırmazlık

Kaliteli bir giyotin cam balkon sisteminde su tahliye kanalları bulunur ve bu kanallar sayesinde giyotin sistem içeri su sızdırmaz. Kar yağışlı ya da yağmurlu günlerde büyük bir artıya ve konfora dönüşen bu özellik sayesinde dört mevsim kullanım kolaylığı elde edebilirsiniz.

Estetik Görünüm

Tasarımı iyi düşünülmüş ve işçiliği iyi yapılmış bir giyotin cam balkon sistemi zarif ve modern bir görüntüye sahip olacaktır. Bu sayede balkonunuzun dekorasyonunu yaparken daha rahat ve esnek davranabilirsiniz.

Gelişmiş bir Giyotin Cam Balkon Sistemi’nde kişiselleştirmeler de yapabilirsiniz. Örneğin evinizin mimari yapısıyla ve tasarımıyla uyumlu renkler seçebilirsiniz.

Tam Manzara Keyfi

Standart cam balkon sistemlerinde ara kayıtlar bulunduğundan balkonunuzun manzara kesintilere uğrar ve tam bir manzara elde edemezsiniz.

Giyotin cam balkon sistemlerinde ise dikey kayıtlar bulunmaz. Bu sayede balkonunuzun panoramik manzarası bölünmez ve tam manzara keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.


Sessiz Çalışma Özelliği

Motorlu sistemi sayesinde bakımı kolaydır. Paneller zincir ve kayış ile hareketlilik sağladığından sessiz çalışır, çevrenizi rahatsız etmez.

Tüm bu özellikleri ve daha fazlasını barındıran Winnice GIO Safe – Giyotin Cam Balkon ürünümüzü incelemek için Giyotin sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.