Skip to content
Xena Plus - Winnice Cam Balkon

En İyisini Yapabilmek İçin Sizden İlham aldık.

Xena, plus özelliği ile bugün daha yalıtımlı. Sistemde kullanılan çiftcam, kauçuk conta ve CO-EX Flok kaplı contalar ile kışın soğuklara meydan okurken, yazın kullanılan Cool Plus camları ile yaz sıcaklarında konforu yaşatmaktadır.

Winnice Ar-Ge Merkezi tarafından geliştirilen CO-EX Flok contalar, kıl fitillerin yerini alıyor ve toz hava yalıtımını en üst seviyeye çıkartarak yine bir ilke imza atıyor.

neden winnice?

winnice artıları ++

Uzun Ömürlü
Amortisörlü Rulman Sistemi
Her Cam Kanat İçin
Bağımsız Stoplama Sistemi
Hava,Toz, Su
Yalıtımını Sağlayan Contalar
Boynuzsuz
Kılavuz Olmayan Sistem
İspanyolet Kol Özelliği
Gizli Damlalık Kanalı

XENA'da Boynuz Yok

Cam balkonu olanlar çok iyi bilirler ki balkona uygulanan perdelerin en büyük engeli, görselde de görüldüğü gibi kanatların açılmasında destek amacıyla kullanılan ve “boynuz” diye tabir edilen plastik bir aparattır. Boynuzlu sistemlerde cam balkon perdelerinizi indirmek istediğinizde, uzun bir sopa veya bir taburenin üstüne çıkılarak bu aparatın kapatılması gerekmektedir. Bu yüzden XENA’da boynuz yoktur ve dünya çapında patentli ve çift emniyetli XCR sistemi, kanatların güvenli bir şekilde açılıp kapanmasını sağlamaktadır.

Aparata Gerek Yok

Kanatlar açık durumdayken rüzgardan kapanmasını önleyen ve diğer firmaların çözüm olarak kullandığı “rüzgar kilitleri” veya “stoplama” olarak bilinen çağ dışı ve estetik olmayan plastik aparatlar; XENA ile tarihe karışmıştır. XENA’da bu görevi XWL otomatik kilit sistemi yapmaktadır. Her kanat için ayrı bir tutma mekanizması bulunması sayesinde, her kanat ayrı ayrı rüzgardan kapanmaya karşı güvendedir. Kanat açılsığında duyulan “klik sesi”, otomatik kavramanın ve kalitenin bir işaretidir!

Kanatlar Sıkışmaz

Katlanır cam balkon sistemlerinde cam kanatların hareketini, altında ve üstünde bulunan tekerler sağlamaktadır. Piyasada bulunan tüm sistemlerin en büyük sorunu, kanat hareket halindeyken ray arasına sıkışmasıdır. Montaj esnasında ustalar bu durumun önüne geçebilmek ve cam kanadın daha rahat yürümesini sağlamak için ray ve teker arasında boşluk bırakırlar. Bu durum da kanatların rüzgarda sallanmasına ve ses yapmasına neden olur. XENA’ya özel tasarlanan amortisörlü rulman sistemi ise tekerlerin her durumda rayda yürümesine, kanat ağırlığının alt ve üst raya eşit dağılmasına; dolayısıyla rüzgarlı havalarda kanatların sallanarak ses yapmasına engel olur.

Ömür Boyu Yalıtım

Katlanır sistemlerin başlangıç ve bitimlerinde yan dikme profili bulunmakta ve bu profillere takılan kıl fitiller ile hava yalıtımı sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu bölümlere takılan kıl fitiller zamanla sıcaklık farkı ve hava kirliliğinden dolayı yapısı bozulmakta ve rüzgarlı havalarda cam kanatların esnemesiyle de bu bölümlerden hava ve toz girmesine neden olmaktadır. Winnice kalite standartlarında “su ve hava izolasyonu”, öncelikler arasındadır. Gerekli hava izolasyonunun sağlanması için ALYA ve XENA sistemler için özel olarak “EPDM Conta” tasarlanmıştır. Contanın özel tasarımı sayesinde şiddetli rüzgarlarda dahi gerekli yalıtımı maksimum seviyede sağlamakta, içeriye havanın girmesi engellenmekte ve sistemin ömür boyu deforme olmasın önlenmektedir.

Yaşam Alanlarınıza
Değer Katın